вторник, 15 юни, 2021 15:41:00

Suzuki спечели „24-те часа на Льо Ман“ за мотоциклети

Отборът на YOSHIMURA SERT MOTUL спечели първия кръг от шампионата за мотоциклетни състезания за издръжливост – 24-те часа на Льо Ман за мотоциклети. Състезанието се проведе на 12 и 13 юни 2021 г. и се организира от Международната федерация по мотоциклетизъм (FIM).

Световно първенство по издръжливост (EWC) е състезание за мотоциклети, които са базирани на серийните, но са модифицирани за по-голяма издръжливост. Suzuki се довери на работата на екипа на Yoshimura Japan Co., Ltd., които заедно с модела GSX-R1000R се пребориха безапелационно с конкуренцията.

YOSHIMURA SERT MOTUL завърши квалификационната сесия на второ място и започна състезанието от втората позиция, натискайки силно още от първата обиколка. До третия час на състезанието отборът стана водач и удържа лидерството си до края. Това беше едно перфектно състезание без грешки през всичките 855 обиколки и завършено с 8 обиколки преднина пред второто място.